Ukraine Hygiene Certificate

Ukrayna Hijyen Sertifikası

Ukrayna Hijyen Belgesi, Ukrayna gümrük kapılarında ve iç piyasada bu ürünlerin satışının yapıldığı depo, mağaza veya marketlerde devlet sorumluları veya tüketiciler nezdinde epey sorgulanmaktadır.

Ukrayna Hijyen Belgesi, Ukrayna, Rusya devletinde olduğu gibi halk sağlığına etki eden ürünler adına kalite belgesi talep etmektedir. İnsanların tükettiği gıdalar, giydiği elbiseler, cilde sürülen kozmetik ürünler, gıda ambalaj ve üretim cihazlarının materyalleri, metallerin ve mobilyaların kimyasal bileşikleri Ukrayna Hijyen Belgesi temin edilmesini gerektirmektedir.

Hijyen Belgesi; Sistem Kalite belgelendirme ve test danışmanlığı kuruluşumuz tarafından ürünlere, hizmet şekline ya da uygulanan süreçlerin teknik koşullarına uygun olarak verilebilmektedir.

Bu ürünlerden özellikle ürünlere temin ettiğimiz Hijyen Belgeleri Ukrayna’ya ihracatta bulunan veya bulunduran Ukrayna sınırının dışında yer alan üretici kuruluşları ilgilendirmektedir. Ürünlerden temin edilen örneklere alakalı olan dokümantasyona uygun şekilde çeşitli tetkiklerde bulunarak Ukrayna`da kabul gören şartlara uygunluğunu araştırmasında bulunmaktayız.